K-Pedros Tábor CF – RSC Čechie Slaný 4:8 (2:5)

Autor: , 10.12.2009

Po sérii pěti porážek jsme ve vloženém 10. kole jeli do Sezimova Ústí k utkání s Táborem a zaslouženě si přivezli 3 body, které nás přiblížily na dostřel týmům ve středu tabulky. Video zde!

Desetiminutovkou snů začalo pro Čechii utkání s domácím Táborem. Soupeře nepustila do žádné šance a naopak proměnila všechny své. Nejdříve se ve 4. minutě Zíma obtočil v rohu kolem obránce a poslal přihrávku přes celé pokutové území až k osamocenému Zelenkovi, který se nemýlil.  0:1. V 7. minutě Mrština zpomalil protiútok 3 na 2, aby pak neočekávaně našel svojí přesnou přihrávkou  Zímu a ten zakončil. 0:2. O minutu později se individuálně ve středu hřiště prosadil Hafenrichter a jeho tvrdou střelu domácí brankář pouze tečoval pod břevno. 0:3. Zakončením famózního nástupu byl skvěle vyřešený únik Mrštiny se Zelenkou proti dvěma obráncům, když nakonec prvně jmenovaný skóroval do odkryté brány. 0:4. Domácí se prosadili až ve 13. minutě, na přesnou střelu domácího hráče si Vošmík sáhl, ale nevytlačil ji z rohu branky. 1:4. O dvě minuty později přivedl Čechii zpět ke čtyřgólovému vedení Zíma, který nejdříve dobrou prací na hrušce získal roh, aby po něm doslova obtančil pokutové území a zakončil přesnou střelou do protipohybu brankáře. 1:5. Ještě veseleji mohlo být o minutu později, ale po špatném výběhu táborského brankáře zakončoval Mrština obloučkem z půlky pouze do břevna. Poslední slovo prvního poločasu měli domácí, po zblokované střele se jejich hráč dostal k odraženému míči a z první poslal míč od břevna do brány. 2:5

Druhý poločas začal Tábor náporem, který po několika chybách v obraně Čechie vyústil v penaltu po faulu Hafenrichtera. Prudkou střelu na hlavu však Vošmík reflexivně vyrazil na břevno. Dlouhé minuty pak plynuly ve znamení marného tlaku domácích, který poněkud překvapivě přerušil Štěrba individuálním průnikem a přesným dloubáčkem přes nohu brankáře. 2:6. Okolo 30. minuty na obou stranách zazvonila tyč a Tábor se odhodlal k power-play. Ta mu přinesla poměrně rychlé snížení, nejdříve se prosadila hlavičkou zakončená přihrávka na 3:6 a následně po přihrávce ze strany domácí hráči nadvakrát překonali Vošmíka. 4:6. Uklidnění do slánských řad přinesl ve 34. minutě Hafenrichter, který vystihl rozehrávku a přes celé hřiště trefil prázdnou bránu. 4:7. Následně už Čechie pozorně bránila a hrozila domácím protiútoky. Ten Kozáka po vysunutí od Mrštiny ve 37. minutě ještě domácí obránci zastavili na brankové čáře, Mrština sám však těsně před koncem na půlce obešel brankáře a pohodlně do prázdné brány upravil výsledek na konečných 4:8.

Sestava Čechie: Vošmik – Hafenrichter, Jiránek (c), Kozák, Mrština, Skořepa, Štěrba, Urban,  Zelenka, Zíma

Branky: Prokeš Lukáš 2, Kolář Jiří, Křehlík Vladimír – Mrština Bohumil 2, Zelenka Ondřej 2, Zíma Tomáš 2, Hafenrichter Pavel, Štěrba Vojtěch

Rozhodčí: Hanzlík Jiří (7.9), Orálek Kamil (7.8), Delegát: Tanáč Vladislav

ŽK: Kolář Jiří – Urban Libor