RSC Čechie Slaný – SK Kladno 0:9 (0:5)

Autor: , 13.2.2010

Naše série porážek pokračuje. Tahle se sice možná tak trochu očekávala, neboť druhý tým tabulky a horký kandidát na postup, ex-ligový tým SK Kladno, byl již před utkáním jednoznačným favoritem, nicméně, že naše áčko spráská takovým způsobem a devítigólovým rozdílem, to nečekal ani největší pesimista. V 17.kole druhé nejvyšší soutěže jsme však na soupeře neměli a v derby dvou týmů, které mají kladenskou palubovku  jako své domácí hřiště, odešli se sklopenými hlavami. Naše situace se opět o něco zhoršila. Jsme stále jedenáctí, ale poslední Slavia Liberec zvítězila, čímž se nám přiblížila a soupeři před námi nám pozvolna unikají. Podívejte se na tabulku a ostatní výsledky ZDE. Divize na nás opět volá mocným hlasem, přesto nepřestáváme věřit v záchranu. Reportáž od Kuby Macáke najdete níže.

Opět jsme nezvládli úvod utkání, když jsme již v šestnácté minutě prohrávali. Urban zaváhal v rozehrávce a nabídl brejk dva na jednoho pro Kladno, jehož hráči nabídkou nepohrdli – 0:1. Bohužel ještě v první minutě jsme inkasovali podruhé, kdy se ujala střela kolem Zeleného a přesně zapadla na zadní tyč – 0:2. V páté minutě to bylo již o tři branky. Kvapil před pokutovým územím fauloval, hosté trestný kop napálili do tyče, od které se míč odrazil do zad bezmocného Zeleného a od něj do brány – 0:3. Až nyní jsme se i my dostali do slibné šance, ale nahrávka od Špety na zadní tyč byla před Urbanem odkopnuta na roh. Následně se Urban obtočil kolem svého strážce, jenže jeho pokus byl ztečován na roh. Ve dvanácté minutě mohli hosté opět skórovat, naštěstí volný hráč před naší prázdnou bránou mířil vedle. To nemuselo Kladno mrzet dlouho. Už za dvě minutě se prosadili počtvrté, kdy opět využili brejk třech na dva – 0:4. A soupeř nás tlačil dál… Další pokus Zelený vyrazil jen před sebe, dobíhající hráč se k míči však již nedostal, jelikož Zelený ho dokázal skokem poslat do zámezí. Dvě minuty před koncem se nechal obehrát u čáry Kvapil a Kladno mohlo jít opět do brejku dvou na jednoho. Nezaváhalo a bylo to již 0:5. Když se neujal ani pokus Poláka, šli jsme do kabin bez vstřelené branky. Do druhého dějství jsme vstoupili aktivněji, ale Kvapila z otočky vychytal brankář hostí a při přečíslení třech na dva Zíma pálil jen slabě a do brankáře. A když se neujala ani střela Špety, mohli hrát opět hosté. Trestný kop náš druhý brankář Jochman ještě vyrazil, ale když Kozák špatně rozehrál, bylo zle. Volný hráč před Jochmanem si mohl vybrat, kam míč pošle – nakonec skončil u levé tyče a my prohrávali 0:6. Čestný zásah mohl našim barvám zařídit Špeta, ale poté co balón vybojoval a šel sám na brankáře, si na něm vylámal zuby. A tak jsme pro změnu zase inkasovali. Polák si nepohlídal přihrávku při brejku a sedmé branka byla na světě – 0:7. Poté své kvality ukázal Jochman, jenž neškodil desetimetrový kop hostí, avšak po další ztrátě stejně musel tahat míč opět ze sítě – 0:8. Minutu před koncem Kladno stanovilo konečný výsledek, kdy se po sklepnutí z první objevil hráč sám před Jochmanem a pečetil vysokou výhru našeho soupeře – 0:9.

Sestava: Zelený, Jochman – Kvapil©, Špeta, Urban, Polák, Zíma, Kozák, Jiránek, Šterba