DOMÁCÍ PROHRA A-TÝMU S BRANDÝSKEM…

Autor: , 13.1.2015

Dvanácté kolo DIVIZE A na naši palubovku poslalo nepříjemného soupeře, silný tým z Brandýska, aktuálně druhý celek tabulky. První vzájemné utkání letošní sezóny v říjnu bylo velmi vyrovnané a rozhodlo se až v průběhu druhého poločasu. Podobný průběh jsme tak trochu očekávali i nyní v odvetě. Odhady byly dobré, bohužel opět v náš neprospěch a my díky nešťastnému závěru prohráli 7:10.

RSC Čechie Slaný – FC Brandýsek 7:10 (3:3)

Do utkání lépe vstoupili hosté a jejich aktivita se vyplatila již v první minutě, kdy si vyražený míč od Vošmika do vlastní brány uklidil náš Chaloupka – 0:1. Hosté i nadále dominovali, ale výborně chytající Vošmík jim další brankovou radost nedovolil. A tak přišla řada na nás. Únik našeho Hlavy v pokutovém území zastavil hostující brankář jen za cenu faulu. Po chvíli přemýšlení rozhodčí zapískali penaltu, avšak bez jakéhokoliv karetního postihu pro atakujícího brankáře, byť Hlava mohl již zakončovat do prázdné brány. Následnou penaltu poté proměnil Stolár – 1:1. O chvíli později jsme šli do vedení, když se prosadil dobře napadající Švásta – 2:1. Následovala pasáž, kde se především předváděli oba brankáři. V 17. minutě avšak přišla branková smršť. Nejdříve hosté vyrovnali na 2:2, obratem jsme šli opět do vedení zásluhou Chadimy, ale místo obrany naši hráči asi ještě slavili, což mělo za důsledek opětovné vyrovnání – 3:3. Půle tedy skončila smírně.

Druhý poločas zahájil Hlava čtvrtou brankou, jenže ani tentokrát jsme se z vedení neradovali dlouho, přesně za dvě minuty bylo opět srovnáno – 4:4. Během dalších dvou minut šli hosté dokonce do dvou brankového vedení – 4:6. Ani tato nemilá situace nás ovšem nepoložila a v třicáté minutě jsme zásluhou Jiránka a Chaloupky utkání opět vyrovnali – 6:6. O minutu později se prosadil Stolár a my dokončili obrat – 7:6. Jenže to bohužel nebylo vše. Vedení jsme drželi zhruba pět minut, když si smolař zápasu Chaloupka připsal druhého „vlastence“ a bylo to 7:7. K naší smůle jsme se ani poté nevyvarovali zbytečných chyb a darovali hostům v samotném závěru další dvě branky – 7:9. Bylo rozhodnuto… V posledních sekundách hry pak hosté již jen upravili počet vstřelených branek na nelichotivých deset…

Sestava: Vošmík – Průcha ©, Kvapil, Chadima, Chaloupka – Stolár, Švásta, Jiránek, Hlava
Branky: Stolár Juraj 2, Chadima Miroslav, Hlava David, Švásta Ondřej, Chaloupka David, Jiránek Jakub – Růžička Jiří 5, Vlastní 2, Kaválek Martin 2, Nachtigal Lukáš;
ŽK: Chadima Miroslav, Jiránek Jakub, Stolár Juraj – Tesař Tomáš, Kaválek Martin