STATISTIKY A OFIKO SOUTĚŽNÍ REPORT Z VÝHRY NAD PŘÍBRAMÍ

Autor: , 26.2.2016

Jako tradičně vám přinášíme statistiky a oficiální soutěžní reportáž z posledního utkání DIVIZE A, ve kterém jsme na domácí půdě zvítězili nad Legií Příbram 7:5 a upevnili si tak sedmibodový náskok na sestupovou příčku, kde Dobřichovice nečekaně bodovaly když porazili druhý Chomutov, navíc jsme v tabulce poskočili na 9.místo a máme stejně bodů jako osmá Příbram a desátý Mělník. Už tuto neděli nás čeká těžké utkání se slánským Hraslem – do konce soutěže zbývají čtyři poslední kola.

RSC Čechie Slaný – Legie Příbram 7 : 5 (5 : 3)

Čechie přehrála na své palubovce Legii, domácí lépe zakončovali své šance, hosté neproměnili dva 10mPK a v závěru navíc přišli o dva vyloučené hráče. Toto utkání bylo od začátku hrané ve vysokém tempu a hráči do všech akcí dávali veškerý um. Již v 1 minutě se hosté ujali vedení, ale domácí odpověď byla blesková, za minutu bylo srovnáno. Na obou mužstvech bylo znát, že utkání jen tak neodchodí. Jedna hezčí akce střídala druhou, Na hrací ploše nebylo nouze o jiskřivé momenty v soubojích o každý centimetr hrací plochy. Rozhodčí ponechali v tomto utkání hráčům volnost a utkání mělo díky tomu kvalitní úroveň. Hrálo se do těla, ale ne zákeřně, k vidění bylo mnoho střetů s protihráči v rámci souboje o míč, což v pojetí hry obou celků a této haly bylo nevyhnutelné. Hosté měli ale trochu problém s disciplínou vůči soupeři. V první půli se skóre neustále otáčelo, závěr však zvládli lépe domácí hráči a odnesli si do druhého dějství dvoubrankové vedení. Také po změně stran se hra nesla ve stejném duchu, jen přibilo trochu nervozity. Hosté měli výhodu dvou 10mPK, ale ani jeden nezužitkovali, domácí zase měli výhodu dvou přesilovek, ale také oni nezměnili skóre. Domácí si náskok z první půle nakonec udrželi a získali tři cenné body, kterými se dotáhly na svého dnešního soupeře. Čechie vyhrála třetí utkání v odvetách a udržuje se sedmibodový odstup od sestupového pásma, Mrština bodoval v posledních 9 utkáních v řadě. Legie potvrdila, že body z cizích palubovek prakticky nevozí, navíc se oslabila o dva červené hříšníky.

Rozhodčí: Hanzlík Jiří (8,4), Macháček Jiří (8,2) Delegát: Švagr Roman

Branky (asistence): 2. Jiránek Jakub (Mrština Bohumil), 4. Stolár Juraj, 14. Caizl Pavel (Stolár Juraj), 16. Hora Vojtěch (Chadima Miroslav), 18. Mrština Bohumil (Chadima Miroslav), 23. Caizl Pavel (Chadima Miroslav), 25. Mrština Bohumil (Stolár Juraj) – 1. Zákoucký Vojtěch (Venta Václav), 10. Venta Václav (Šperer Josef), 11. Zákoucký Vojtěch, 27. Venta Václav (Zákoucký Vojtěch), 35. Šimák Ladislav

ŽK: Jiránek Jakub, Mrština Bohumil – Švarc Jan ČK: 0 – Šperer Josef, Mezera Petr

RSC Čechie Slaný: Kudrna Michal – Chadima Miroslav, Jiránek Jakub, Švásta Ondřej, Caizl Pavel, Hora Vojtěch, Stolár Juraj, Mrština Bohumil, Řehák Zdeněk
Legie Příbram: Švarc Jan, Šperer Josef, Venta Václav, Mezera Petr, Valta Michal, Šimák Ladislav, Čech Jonáš, Zákoucký Matěj, Zákoucký Vojtěch

Nejlepší hráči: Chadima M., Kudrna M. (oba Čechie), Venta M. (Legie)