HISTORICKÝ DEBAKL A POTUPNÁ PORÁŽKA OD TEPLIC…

Autor: , 21.11.2016

Na domácí utkání s celkem Teplic budeme chtít asi co nejrychleji zapomenout, bohužel přesto zůstane zapsáno jako nejvyšší porážka, jíž jsme na domácí půdě v naší dvaceti tří leté historii inkasovali… Nedělali jsme si iluze, že naše torzo, které vinou zranění a absencí bohužel z našeho A-týmu pro toto kolo zůstalo, udělá nějaké body – přesto jsme chtěli soupeře co nejvíce potrápit. Bohužel se nám to dařilo pouze prvních patnáct minut… Na adresu soupeře je však nutno složit kompliment – už dlouho jsme na domácí palubovce nepřivítali tým s tak profi přístupem se vším všudy. Svarog FC Teplice má před sebou určitě velkou perspektivu a rozhodně patří do vyšší soutěže. A takové celky nemívají slitování…

RSC Čechie Slaný – Svarog FC Teplice 3:14 (2:7)

Úvod utkání byl jak ze zlého snu a my inkasovali hned v první minutě. Ovšem v té druhé jsme okamžitě odpověděli a Stolár po nahrávce Kubenky vyrovnal. Pak jsme nastřelili tyč a hosté šli vzápětí opět do vedení – ve 3.minutě byl stav tedy 1:2. Hra byla vyrovnaná, soupeř akčnější a agresivnější, ale naše zkušenost slavila úspěch a v 7.minutě Průcha po asistenci Kubenky drze bodlem vyrovnal. Oboustranně pohledný futsal pak čekal na další branku až do 15.minuty, když jsme předtím nastřelili znovu brankovou konstrukci. Nejprve jsme inkasovali jednu a hned po rozehrání druhou branku, která nás zlomila. Hosté neskutečně ožili a do přestávky našemu rozhozenému týmu vstřelili ještě tři branky. Poločas tak skončil 2:7.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhodláním nedostat debakl, neboť o vítězi bylo vzhledem ke kvalitě a hlavně četnosti kádrů, kdy soupeř přijel s 11 hráči, defacto rozhodnuto. Bohužel naše odhodlání vzalo brzy za své a všichni čechisté v hale se modlili za brzký konec. Branka na 3:10 z 28. minuty, jíž vstřelil po Jiránkově přiťuknutí Stolár byla jedním z mála světlých okamžiků druhého dějství, kdy jsme kvalitnímu soupeři posloužili jako sparingpartneři při jejich tréninku, kdy si několikrát vyzkoušeli hru bez brankáře… Inkasovali jsme v druhém poločase dalších sedm branek a obdrželi nejhorší debakl na domácí palubovce v naší historii. Prohráli jsme 3:14…

Sestava: Kudrna – Kvapil ©, Jiránek, Švásta, Chaloupka, Kubenka, Průcha, Stolár; trenér Žák

Branky: Stolár 2, Průcha

Statistiky a oficiální reportáž přineseme v příštích novinkách…