NEÚSPĚŠNÉ CÉČKO

Autor: , 2.1.2010

Ve 4. kole Okresní soutěže I. třídy prohrálo po velmi špatných výkonech naše céčko oba své zápasy, když nepomohly ani posily hrající za náš první tým, Jiránek s Mrštinou, které nedokázaly nahradit absentujícího Galbavého a nemocného Tomeše, jehož nepřítomnost byla v zadních řadách víc než znát. Všechny body jsme navíc soupeřům našimi neskutečnými chybami defacto darovali. Více v reportážích Kuby Macáka.

1. FC Slavoj Kladno – RSC Čechie Slaný C  4:1 (1:1)

Úvodní minuty utkání přinesly spíše nudu než pěkné pokoukání. Z letargie byl divák vysvobozen až v osmé minutě, kdy své kvality prokázal Šváb a dvakrát nás senzačně zachránil. Nejdříve reflexivně vyrazil tvrdou střelu a o chvíli později tygřím skokem vyrazil dorážku na zadní tyči. Bohužel na střelu pod víko už neměl šanci dosáhnout. 0:1. Domácí se ale z vedení neradovali dlouho, za minutu bylo vyrovnáno. Rosenberg dal do běhu Kokešovi a ten z první vystřelil přesně. 1:1.

Na úvod druhé půle se představili oba brankáři. Jako první náš Šváb, když zachránil téměř jistý gól, a poté i ten domácí, jenž vyrazil Ševicovu střelu k tyči. Poté ovšem přišly chvíle pro domácí. Nejdříve nastřelili tyč naší svatyně a pak se již dvakrát radovali z branky, které jdou obě na vrub naší obrany, jež nepokryla střílející hráče. 1:3. Ve čtyřiadvacáté minutě mohl snížit Cimrman, ale sám před brankářem zklamal a pouze ho nastřelil. A tak místo snížení přišlo navýšení skóre, když domácí předvedli povedenou narážečku na první dotek a zakončení až do prázdné brány. 1:4 A tak jsme první utkání prohráli.

Sestava: Šváb – Cimrman, Jiránek, Kokeš, Mrština, Rosenberg, Ševic (c), Šindler

Branky Čechie: 14. Kokeš

SK Slatina – RSC Čechie Slaný C  6:5 (4:0)

Jako první se mohl prosadit Mrština, ale jeho teč skončila na tyči. Pro nás to ale bylo jen dobře, protože to byla tyč naší branky. Poté tu samou tyč nastřelili i domácí a o minutu později už gól padl. A opět po nedůslednosti v naší obraně. 0:1. Záhy přišel i druhý gól. Dlouhý výhoz od brankáře hlavou posunul jeden z domácích na svého kolegu z útoku a ten z první prostřelil našeho gólmana. 0:2. Poté opět zazněla tyč, tentokrát po zákroku Švába. Náš zmar vygradoval ve třinácté minutě, když po přihrávce Ševice střílel Kokeš sám před brankářem vedle a z následného protiútoku nám domácí dali třetí branku. 0:3. Aby toho nebylo málo, do poločasu nám přidali i čtvrtý kousek. 0:4.

Hned po rozehrání druhé půle přišel i pátý gól. 0:5. A tak jsme se museli pustit do stíhací jízdy. Tu načal Šindler, který využil přihrávku Jiránka a přesnou střelou snížil. 1:5. Poté se mohl prosadit i Jiránek, ale zcela sám před prázdnou bránou netrefil balón. A tak druhý gól musel zařídit Mrština, jenž se prosadil z otočky. 2:5. A přišla i třetí branka, tentokrát Mrština nahrával a Cimrman pálil přesně. 3:5. Poté Jiránek nastřelil břevno, takže další snížení zařídil opět Mrština, když se prosadil individuálně a střelou ze středu nedal brankáři šanci. 4:5. Svůj hattrick mohl dokončit téměř okamžitě, ale sám před brankářem byl tentokrát vychytán. Páté branky jsme se však nakonec přeci jen dočkali, pro Jiránka ji připravil Rosenberg a tak se i smolař zápasu prosadil. 5:5. Jenže místo toho, abychom načatého soupeře dorazili, jsme si nechali dát šestou branku a celé naše snažení přišlo vniveč, protože jsme nezískali ani bod. 5:6.

Branky Čechie: 16. Šindler, 19. a 23. Mrština, 21. Cimrman, 24. Jiránek