C-tým se třemi body

Autor: , 4.11.2012

Okresní soutěže začaly tuto první listopadou neděli a naše „céčko“ celou sezónu otvíralo zahajovacím zápasem proti FC Meiller Slaný, aby pak ještě v druhém utkání změřilo síly s celkem FK Union Slaný, čili na úvod s dvěm

a hodně silnými soupeři. Po porážce s loňským sestupujícím týmem z I.třídy jsme dokázali zvítězit nad celkem Unionu, hrajícího vloni ještě krajský přebor a získali tak cenné tři body. Škoda nepřítomnosti pro nemoc absentujícího útočníka Kuhna a v prvním zápase chybějícího rychlíka Kokeše – s nimi bychom v prním utkání rozhodně bodovali…
ll
RSC Čechie Slaný – FC Meiller Slaný 0:3 (0:1)
Ve vyrovnaném taktickém prvním poločase jsme soupeře k ničemu vážnějšímu nepouštěli, pozorně bránili a ojedinělé šance Meilleru řešil veterán Šváb v naší brance. Naopak velkou šanci na skórování měl Rosenberg a poté Tomeš, který nastřelil tyč. Bohužel jsme inkasovali v posledních vteřinách, když Šindler smolně podklouzl a při následném rohu se už asi naši hráči viděli v šatně – 0:1… V úvodu druhé půle nás soupeř přišpendlil na vlastní polovině a my s vypětím sil pět minut odráželi jeho útoky. Svého hráče si pak nepohlídal Kvasnica a dvojice útočníků Meilleru si s přehledem poradila s obráncem Ševicem i naším gólmanem – 0:2. Snažili jsme se, ale soupeř byl v této fázi utkání lepší a když po sólovém průniku útočníka Meilleru Šváb jen vyrážel a na dorážku už byl krátký – 0:3, bylo o utkání defacto rozhodnuto. Kosmetickou úpravu pak odmítl Koníček, který neproměnil desetimetrový kop.
Šváb (Chromický) – Ševic (c), Tomeš, Rosenberg, Šindler, Kvasnica, Koníček
ŽK: Šváb
44
RSC Čechie Slaný – FK Union Slaný 4:2 (1:0)
Loňský účastník krajského přeboru byl v utkání favoritem, ale na hřišti to tak rozhodně nevypadalo. Byli jsme o něco lepší, měli více ze hry a zaslouženě šli do vedení, když Koníček naservíroval krásnou přihrávku Kokešovi, jenž dorazil na druhé utkání a naši hru neskutečně oživil – 1:0. Škoda, že jsme nepřidali ještě další branku, neboť šance rozhodně byly. Naopak v naší svatyni vše zkušeně jistil debutující mladý Chromický. V druhé půli jsme trochu vyklidili pole a nechali soupeře po zbytečné ztrátě míče při snaze opět převzít inciativu utkání, nejen vyrovnat – 1:1, ale pět minut před koncem jsme o vedení přišli… Při brejku Unionu přečíslil náš soupeř naše vracející se obránce a dvojice jejich útočníků si snadno poradila s naším brankářem – 1:2. Paradoxně nás inkasovaný gól motivoval a prakticky za chvilku vyrovnával po krásné přihrávce Koníčka Šindler – 2:2. Aktivní a výborně hrající Koníček pak tři minuty před koncem strhl krásným gólem vedení na naši stranu – 3:2. V závěrečných sekundách potom Union počtvrté fauloval a Šindler zkušeně proměnil desetimetrový kop – zvítězili jsme 4:2.
Chromický (Šváb) – Ševic (c), Tomeš, Rosenberg, Šindler, Kvasnica, Koníček, Kokeš
Branky: 2 Šindler, Kokeš, Koníček