CF Radobýl Litoměřice – RSC Čechie Slaný 11:7 (4:3)

Autor: , 8.2.2010

V pátek 5.února jsme zajížděli do Lovosic k utkání 16.kola 2.ligy západ s nadějí, že si z domácí palubovky bývalého sálovkářského týmu CF Radobýl Litoměřice odvezeme nějaký ten bodík, který by nám v naší neradostné pozici velmi pomohl. Tak se však nestalo a my opět vlastními chybami soupeři darovali tři body a utrpěli další porážku, která nás přikovala k sestupovému 11.místu… Naše situace začíná být velice vážná, tím spíš, když před sebou máme dvě velmi těžká utkání s favority 2.ligy – Kladnem a Andy Liberec. Ještě samozřejmě není nic ztraceno, na sedmý Turnov, který byl ještě před dvěma koly pod námi, ztrácíme pouhé čtyři body, a před námi je ještě dalších šest zápasů, nicméně podobné porážky si již nemůžeme dovolit. Vyrovnanou tabulku 2.ligy západ a další výsledky si můžete prohlédnout ZDE, níže je pak reportáž Kuby Macáka.

CF Radobýl Litoměřice – RSC Čechie Slaný  11:7 (4:3)

Jako skoro pokaždé v této sezóně jsme nedodrželi pokyny trenéra o tom, že budeme vycházet ze zabezpečené obrany a hned v úvodu inkasovali. Tentokrát to bylo již v 19. vteřině utkání. Nepovedená střela z postranní čáry zapadla přímo do rohu naší branky – 1:0. Naštěstí pro nás jsme dokázali rychle odpovědět, když se v pokutovém území prosadil Polák a poslal míč přímo mezi nohy domácího brankáře – 1:1. Z další akce mohl Polák vstřelit druhou brankou, ale po nahrávce od Zímy se otřáslo jen břevno. A znovu naše akce. Tentokrát Kvapil našel zcela volného Jiránka, jenže ten se do balónu netrefil ideálně a míč skončil v zámezí. Když se potom i pokus  Špety zastavil na tyči byl stav i nadále vyrovnaný. Do vedení se mohli znovu dostat domácí, ale po té co se nedohodl Jochman s Mrštinou, zazvonilo břevno i u naší branky. Desátá minuta byla smolná pro naše barvy, při obraném zákroku byl Mrština zasažen míčem do ruky v pokutovém území a rozhodčí zapískal pokutový kop. Jochman míč dokázal vyrazit, ale bohužel jen k dobíjecímu hráči domácích a ten už mířil přesně – 2:1. Dvoubrankové vedení domácí následně odmítli, když nevyužili přečíslení třech na jednoho – poslední hráč na zadní tyči vysoko přestřelil. Vyrovnání tedy bylo na nás. Kvapil uvolnil Poláka, ale ten sám před brankářem pálil jen do něj. Nato jsme byli téměř okamžitě potrestáni. Domácím podařilo využít další z rychlých kontrů a prohrávali jsme 3:1. Dvoubrankové manko jsme však během dvou minut smazali. Jako první se prosadil Kvapil. Trestný kop byl rozehrán na Mrštinu, jeho střela byla sražena, ale míč se dostal k volnému Kvapilovi a ten si v těchto situacích ví rady – 3:2 . A když Kvapil přes celé brankoviště našel Poláka, mohli jsme se radovat z vyrovnání – 3:3. Bohužel opět se ukázalo, že náš mladý celek neumí hrát bez taktických chyb. Ta přišla 9 vteřin před koncem, kdy jsme nedokázali ubránit poslední akci domácích a ti tak šli do kabin s jednobrankovým vedením 4:3.

Jak začal první poločas, začal i druhý, čili obdrženou brankou hned v první minutě – 5:3. Další šanci nabídl domácím Urban. Ten nahrál “do špeku“ Špetovi, jenž o míč přišel a volný hráč šel sám na Jochmana. Jeho zakončení bylo ovšem nepřesné a míč skončil vedle brány. Poté přišla naše chvíle. Po rohovém kopu se míč dostal ke Kvapilovi a ten uvolnil nabíhajícího Špetu, který byl najednou úplně sám před brankářem, jemuž nedal žádnou šanci – 5:4. Další pokus Špety skončil na tyči.Vyrovnáno bylo v devětadvacáté minutě. Po rychlém protiútoku se prosadil Jiránek – 5:5. Poprvé v utkání nás poslal do vedení Urban, když na půlící čáře vybojoval míč, prošel přes dva hráče a přihrávkou našel volného Špetu, který zakončoval do prázdné brány – 5:6. Po inkasované brance si domácí vzali oddechový čas. Tato porada jim zjevně přišla vhod. Ihned po rozehrání nás domácí zcela vyšachovali a celou akci zakončili střelou k tyči – 6:6. A když se v pokutovém území nedohodl Polák se Špetou, kdo odkopne míč, kopl do něj jeden z domácích a nasadil jesle jak Špetovi, tak Jochmanovi – 7:6. V další akci nám domácí značně zatopili. Z tlaku nám pomohla tyč naší brány, od které se balón odrazil do bezpečí. Naše bezmoc se v plné kráse ukázala v pětatřicáté minutě. Z našeho rohu míč získali domácí a okamžitě šli do rychlého protiútoku, který zakončili další brankou – 8:6. Poté rozhodčí odpískal náš šestý faul, takže se proti nám zahrával desetimetrový kop, ale ten Jochman vyrazil. Následně jsme stejnou výhodu dostali my. K míči se postavil Urban a s přehledem proměnil – 8:7. Vzápětí nás několika zákroky podržel Jochman, avšak nebylo to nic platné, neboť další branky do naší sítě přišly zanedlouho. Nejdříve se jeden z domácích otočil kolem Urbana a přesnou střelou prostřelil Jochmana – 9:7. Poté Mrština viděl druhou žlutou kartu, tentokrát za špatné střídání. Při naší snaze s utkáním ještě něco udělat, jsme chybovali a domácí přes celé hřiště do prázdné brány trestali – 10:7, aby se pak trefili ještě jednou, tentokrát z brejku – 11:7.

CF Radobýl Litoměřice – RSC Čechie Slaný 11 : 7 (4 : 3)

Rozhodčí: Hofmann Rudolf (7,8), Šifalda Martin (7,8). Delegát: Procházka Petr Diváků: 120
Branky: 1. Šimáček Jan, 10. Šimáček Jan, 15. Knapík Štefan, 20. Vacek Jiří (Hanzl Zdeněk), 21. Knapík Štefan (Šimáček Jan), 31. Šimáček Jan (Knapík Štefan), 32. Knapík Štefan, 35. Šimáček Jan, 38. Knapík Štefan (Šimáček Jan), 39. Hanzl Zdeněk (Grunert Lukáš), 40. Novotný Miroslav (Šimáček Jan) – 1. Polák Milan (Kvapil Tomáš), 15. Kvapil Tomáš, 16. Polák Milan (Kvapil Tomáš), 21. Špeta Martin, 28. Špeta Martin (Kvapil Tomáš), 29. Jiránek Jakub (Kvapil Tomáš), 38. Urban Libor
ŽK: Rosocha Jakub – Polák Milan ČK: 0 – Mrština Bohumil
CF Radobýl Litoměřice: Kurek Radislav, Vacek Jiří, Grunert Jakub, Rapavý Michal, Knapík Štefan, Mühlfait Robert, Novotný Miroslav, Šimáček Jan, Rosocha Jakub, Hanzl Zdeněk, Grunert Lukáš, Rapavý Marian Trenér: Marián Rapavý
RSC Čechie Slaný: Jochman Miloslav, Zelený Jan – Kvapil Tomáš ©, Klempt Kamil, Polák Milan, Špeta Martin, Mrština Bohumil, Zíma Tomáš, Urban Libor, Jiránek Jakub, Štěrba Vojtěch Trenér: Pavel Žák