RSC Čechie Slaný – FC Dalmach Turnov 4:5 (3:1)

Autor: , 31.1.2010

V důležitém zápase 15.kola 2.ligy západ jsme na domácí kladenské palubovce hostili celek FC Dalmach Turnov, který se v tabulce nacházel pod námi a od našich borců se očekával zisk bodů, který by nás posunul výše z nelichotivého sestupového pásma. Tak se však nestalo. V utkání nevalné úrovně jsme prohráli kvůli třem gólům v závěrečných třech (!!!) minutách při power-play hostí, když jsme předtím celý zápas vedli a ještě v 37. minutě byl stav 4:2 v náš prospěch. Prohra po zpackaném utkání pro nás tak znamená sestupovou pozici. V tabulce ZDE jsme klesli na předposlední místo a pokud příští kolo nezískáme body v Litoměřicích, bude ještě hůře… Níže najdete reportáž Jakuba Macáka.

RSC Čechie Slaný – FC Dalmach Turnov   4:5 (2:1)

Utkání začalo pro naše barvy velmi dobře, když se již ve třetí minutě prosadil Mrština a sám před brankářem pálil přesně k tyči – 1:0. Hosté mohli okamžitě odpovědět, ale jejich pokus zastavila tyč naší svatyně. V sedmé minutě nám zatrnulo, když Jochman hasil chybu jednoho z obránců a doslova sestřelil protihráče mimo pokutové území. Rozhodčí však byl mírný a udělil mu jen žlutou kartu. V minutě 10. jsme mohli vést již o dvě branky, ale po nástřelu na zadní tyč Kvapil nedokázal míč usměrnit do sítě. Na druhé straně v akci soupeře zahrál rukou mimo pokutové území Jochman a proti nám byl zahráván trestný kop. Z něj naštěstí hosté nic nevytěžili. Bohužel ve třinácté minutě bylo vyrovnáno. Naši obránci se nedohodli, oba dva hlídali stejného hráče, přičemž druhý útočník zůstal volný a tuto naši chybu potrestal – 1:1 . O chvíli později nás podržel Jochman, když vyrazil střelu, která by asi jinak skončila v šibenici naší branky. Vedení nám mohl vrátit Polák, ale poté co se probojoval před brankáře měl míč na dlouhou nohu a zakončil nepřesně. Z gólu jsme se přesto nakonec radovali. Špeta si narazil s Kvapilem, rázem se objevil sám před brankářem a jeho následná střela k tyči byla přesná – 2:1. Také druhé dějství jsme začali dobře. Kvapil svým důrazným napadáním způsobil, že turnovský hráč ztratil balón. Ten získal Klempt, avšak jeho střelu zneškodnil brankář Turnova. Po rohu hostí se k balónu dostal Jiránek, založil rychlý útok, přihrál Polákovi a ten prostřelil brankáře na bližší tyč – 3:1. K naší škodě hosté za pár minut snížili opět na rozdíl jedné branky. Střelu přes clonící hráče viděl náš gólman Jochman až v bráně – 3:2. Po dalším dobrém presingu vybojoval míč znovu agilní Kvapil, ale ani tentokrát se neprosadil. Po pár minutách zmatku přišel geniální lob od Śpety, který vyslal na zcela osamoceného Klempta, jenž si s touto šancí poradil na výbornou a vstřelil čtvrtý gól – 4:2. Škoda, že další akci, kdy jsme dokázali hosty opět přečíslit, zakončil Mrština jen slabou střelou. Přesto jsme měli tři minuty před koncem zápas ve svých rukou a stejně tak na dosah kýžené tři body. V 38. minutě ovšem začali hrát hosté  power-play a ta se jim vyplatila téměř okamžitě. Před brankou dostal přihrávku volný útočník Turnova a míč hned poslal do sítě – 4:3. Od dalšího jistého gólu nás zachránil Špeta, když zblokoval střelu do prázdné brány. Bohužel ne na dlouho. Soupeř nás ve své přesile drtil a svým dalším tlakem si hosté vypracovali další branku… Nutno podotknout, že jsme jim to naší špatnou hrou značně usnadnili – 4:4. Remíza rozjetým hostům zjevně nestačila, a tak pokračovali i dál v úspěšné hře bez brankáře. A k naší smůle opět slavili úspěch – 4:5. Výsledek jsme již změnit nedokázali a přišli tak během posledních tří minut o výhru a tak důležité tři body, které jsme našemu konkurentovi v boji o záchranu de facto darovali…

RSC Čechie Slaný – FC Dalmach Turnov 4 : 5 (2 : 1)

Rozhodčí: Svatík Martin (7,7), Chládek Miroslav (7,1). Delegát: Maurer Miroslav Diváků: 110

Branky: 3. Mrština Bohumil (Polák Milan), 18. Špeta Martin (Kvapil Tomáš), 24. Polák Milan (Jiránek Jakub), 34. Klempt Kamil – 13. Kratochvíl Tomáš (Zdražil Jan), 26. Kalousek Zdeněk (Škréta Jan), 38. Zdražil Jan (Kalousek Zdeněk), 39. Zdražil Jan (Kalousek Zdeněk), 40. Zdražil Jan (Kalousek Zdeněk)ŽK: Jochman Miloslav, Kvapil Tomáš, Polák Milan – Mencl Jaroslav

RSC Čechie Slaný: Jochman Miloslav, Zelený Jan –  Kvapil Tomáš ©, Špeta Martin, Urban Libor, Klempt Kamil, Mrština Bohumil, Štěrba Vojtěch, Kozák Petr, Polák Milan, Jiránek Jakub Trenér: Pavel Žák
FC Dalmach Turnov: Horáček Jan, Mencl Jaroslav, Bakeš Lukáš, Škréta Jan, Kalousek Zdeněk, Zdražil Jan, Kratochvíl Tomáš, Krejčík Aleš, Bursa Vladimír Trenér: Aleš Krejčík