RSC ČECHIE SLANÝ – ALFA LIBEREC 6:4 (1:3)

Autor: , 8.1.2011

V domácím zápase jsme po nervy drásajícím průběhu vyhráli a připsali si tři důležité body. Jelikož Mělník vyhrál nad Příbramí 10:7, dostali jsme se díky lepšímu skóre na devátou pozici! Nejbližší tým před námi je nyní Benešov s 15 body, který byl doma rozdrcen dosud osmými Litoměřicemi poměrem 2:17. Přinášíme vám reportáž Kuby Macáka, souhrn kola je zde.

RSC Čechie Slaný – Alfa Liberec 6:4 (1:3)

První poločas moc krásy nepobral a tak jen ve zkratce. Do desáté minuty bylo utkání téměř bez šancí, hrálo se povětšinu času jen ve středu hřiště. Ale v desáté přišla první branka a od té doby i trochu lepší hra. O branku se postaral Průcha, jenž našel na zadní tyči volného Abrháma, pro něho nebyl problém již míč uklidit do sítě. 1:0. Bohužel, jak již bývá pravidlem, jsme se z vedení neradovali dlouho. Po necelé minutě bylo vyrovnáno, Jiránek zaváhal při rozehrávce a nabídl hostům brejk dvou na jednoho a ti nabídku přijali a využili. 1:1. V té samé minutě Chalupa vypíchl míč na polovině hřišti a postupoval na bránu. Míč poslal Kozákovi, ten mu ho vrátil na zadní tyč, ale s tím již Chalupa nepočítal a netrefil jej. Poté přišlo opět hlušší místo a to až do devatenácté minuty, kdy jsme dvakrát inkasovali. Nejdříve hosté využili přečíslení 3 na jednoho a poté drobné zaváhání Muláčka, jenž dovolil svému hráči se otočit a vystřelit. Poločas tedy skončil při skóre 1:3.

Ale druhý poločas byl již zcela jiný, oba týmy přidaly a konečně se bylo na co dívat. Hned v první minutě Průcha našel Abrháma a ten z úhlu prostřelil brankáře hostí. 2:3. Poté nás podržel Kopecký, jenž sice na dvakrát, ale nakonec stejně zkrotil míč po střele hostí. Za minutu bylo vyrovnáno, trestný kop rozehrál krátce Průcha pro Muláčka a ten placírkou poslal míč na vzdálenější tyč. 3:3. Do vedení nás mohl poslat Průcha, ale jeho pokus bodlem se do brány nevešel. Poté opět zachraňoval Kopecký, jenž si poradil s brejkem dvou na jednoho. Ve třicáté minutě jsme šli do vedení, Chalupa, i když byl v dobré palebné pozici, nebyl sobec a našel volného Muláčka a ten míč pohodlně uklidil do prázdné brány. 4:3. Poté nám pomohlo břevno naší brány a v další šanci hostí se zaskvěl Jiránek, jenž zastavil přihrávku na zadní tyč, která by pravděpodobně skončila brankou. Nakonec se však hostům podařilo vyrovnat, když jsme se opět zbytečně tlačili dopředu, propadli a hosté šli tři na jednoho a opět zakončovali do prázdné brány. 4:4. Tentokrát se ale štěstí přiklonilo k nám, když se dokázal prosadit Průcha a opět nás poslal do vedení. 5:4. Důležité tři body nám zachránil v předposlední minutě Kopecký, který vyrazil střelecký pokus hostí na tyč. Uklidňující pojistku přidal v poslední minutě opět Průcha a stanovil konečné skóre na 6:4.

Sestava Slaný: Kopecký, Sapík, Hnízdil – Hafenrichter, Jiránek, Muláček, Průcha, Kozák, Zelenka, Cajzl, Abrhám, Chalupa

Sestava Liberec: Pátek – Moura, Vanc, Hruška, Novotný, Krejčík Kamil, Krejčík Ondřej, Kuželka, Vrabec

Branky: 1:0 Abrhám (Průcha), 1:1 Kuželka, 1:2 Kuželka (Novotný), 1:3 Hruška (Pátek), 2:3 Abrhám (Průcha), 3:3 Muláček(Průcha), 4:3 Muláček (Chalupa), 4:4 Novotný (Vrabec), 5:4 Průcha (Abrhám), 6:4 Průcha