RSC ČECHIE SLANÝ – 1.FC SLAVOJ KLADNO 26:1 (12:0

Autor: , 28.10.2013

Ve 4. kole krajského přeboru jsme na svojí palubovce měli přivítat celek 1.FC Slavoj Kladno. Bohužel k utkání dorazilo jen ubohé torzo tohoto týmu a tak není divu tohoto vysokého výsledku.

Komentář k samotnému zápasu popravdě nemá cenu, protože pro náš celek to byl spíše trénink než mistrovské utkání. Jediné, co v utkání stojí za zmínku je získání spousty bodů do kanadského bodování a do tabulky střelců pro naše hráče. Jen škoda, že jsme si nechali dát čtyři vteřiny před koncem branku a zkazili tak Vošmíkovi čisté konto.

A jak k celé události s nedostatkem hráčů na straně hostí došlo? V pondělí byl náš klub kontaktován se žádostí o přeložení utkání – překvapivě bez udání důvodu. Pokusili jsme se hostujícímu celku vyjít vstříc, ale kdo zná vytíženost slánské haly, pochopí, že je to téměř nadlidský úkol. Po marné snaze zajištění náhradního termínu jsme hostům ve středu oznámili, že to bohužel není realizovatelné stejně jako i odklad utkání. Přesun zápasu začal soupeř řešit příliš pozdě – vždyť rozlosování je známo více jak měsíc stejně jako rozlosování fotbalových soutěží. Je nám líto, že měl Slavoj v tento den souběh s fotbalem, ale to během sezóny potká snad každý tým…

V sobotu večer nám pak do klubu přišel email od zástupce Slavoje, že z důvodu zranění dvou hráčů na fotbale z 90% na utkání nedorazí. I přes to jsme byli nuceni dorazit do haly a čekat, co se bude dít. Když hostující tým opravdu nepřijel, začal vše řešit hlavní rozhodčí pan Cílek, který se spojil s řídícím orgánem soutěže. Ten po telefonickém apelu „přemluvil“ zástupce Slavoje, aby se na utkání dostavili alespoň ve třech. Jinak by jim hrozilo vyloučení ze soutěže, finanční postih a zastavení činnosti jejich hráčů a to i ve velkém fotbale. To byl najednou asi pádný argument, aby Slavoj dorazil…

Po 35 (!!!) minutách čekání nakonec soupeř přijel v počtu 2+1 s tím, že třetí hráč je také na cestě. Utkání tudíž muselo být zahájeno, ale se 40 (!!!) minutových zpožděním. O úrovni utkání potom asi opravdu nemá cenu mluvit…

Je nám líto nastálé události, ale klub RSC Čechie Slaný se cítí zcela bez viny. Naopak od celku 1.FC Slavoje Kladno se jednalo o amatéřinu největšího možného kalibru… Ostuda a hanba – jinak to snad ani nelze nazvat…

Sestava: Vošmík – Průcha, Bůžek, Chadima, Kvapil – Hora, Nosek, Jiránek, Kozák

Statistiky: 1. Kvapil (Chadima), 1. Kvapil (Průcha), 1. Průcha (Kvapil), 2. Kvapil (Průcha), 4. Jiránek (Bůžek), 7. Jiránek (Chadima), 10. Bůžek (Průcha), 14. Kozák (Nosek), 14. Hora (Jiránek), 17. Průcha (Bůžek), 18. Jiránek (Kozák), 19. Průcha (Chadima), 22. Nosek (Kozák), 23. Kozák (Nosek), 23. Kvapil (Chadima), 27. Hora (Kozák), 28. Hora (Kozák), 29. Průcha (Kvapil), 29. Kvapil (Chadima), 31. Kozák, 35. Kvapil (Bůžek), 35. Průcha (Bůžek), 37. Hora (Nosek), 38. Hora (Kozák), 38. Kvapil (Průcha), 39. Kvapil (Průcha) – 40. Pečonka (Pulec)

Více informací o 4.kole KP zde: