POLOČASOVÉ VEDENÍ 7:3 NESTAČILO – DOMÁCÍ PROHRA S KADANÍ

Autor: , 5.11.2014

Ve čtvrtém kole DIVIZE A na naši palubovku přivítal vloni ještě druholigový FC Betis Kadaň, tudíž se dal očekávat velmi těžký zápas s těžkým protivníkem, což se i potvrdilo. Víc než prohra však mrzí ztráta pětibrankového vedení, kdy jsme vedli už 7:2 (!!!), a finální prohra z poslední minuty o jediný gól…

RSC Čechie Slaný – FC BETIS Kadaň 7:8 (7:3)

Již ve čtvrté minutě jsme vedli, když se hlavou prosadil Chaloupka. Dlouho jsme se však z náskoku neradovali, neboť o pár minut později hosté vyrovnali a po několika dalších minutách šli do vedení – 2:1. V deváté minutě hostující hráč zahrál ve svém pokutovém území úmyslnou ruku a tím zmařil brankovou příležitost pro Švástu, jenž by míč jinak jen zasunul do prázdné brány. Bohužel od rozhodčích viděl pouze žlutou kartu… K penaltě se postavil Chadima a s přehledem proměnil, čímž vyrovnal. Poté jsme to byli my, kdo diktoval tempo hry a postupně navyšoval skóre. V 19. minutě to bylo dokonce už 7:2 (!!!) pro naše barvy. Bohužel jsme se viděli již v kabině a z poslední šance hosté dokázali snížit na poločasových 7:3 v náš prospěch.

Jak je u nás bohužel zvykem, ani vedení o čtyři branky nám nestačí… V druhém poločase jsme úplně přestali hrát a dovolili soupeři, aby nás dostal pod tlak a postupně smazával brankové manko. Poté přišla 33. minuta, v níž hosté snížili již na 7:6, když gólu předcházela sporná situace u postranní čáry. Tuto skutečnost neunesl Hlava a vyčinil po „svém“ druhému rozhodčímu, za což viděl červenou kartu. Hráli jsme ve třech, ale i v početní nevýhodě jsme se tlačili dopředu, což vygradovalo červenou kartou pro hostujícího hráče a další penaltou pro naše barvy. Tentokrát však Chadima střílel mimo bránu… Bohužel jsme pár vteřin před uběhnutím dvou minut trestu inkasovali a hosté vyrovnali na 7:7. Následně přišla další červená karta pro hostujícího hráče a my měli možnost přesilovky, čili hrát proti třem. Bohužel jsme tuto příležitost nevyužili… Pak došlo ke zranění hostujícího brankáře, jenž po souboji zůstal ležet s krvavým zraněním na nose, takže pro něj musela přijet lékařská pomoc… Do konce utkání zbývaly cca 2 minuty, když se začalo znovu hrát. Hosté si vytvořili velký tlak a 40 vteřin před koncem nám vsítili osmou a pro nás bohužel vítěznou branku… Nešťastně jsme prohráli 7:8, byť s favoritem a ex-druholigovým týmem. Tato porážka hodně mrzí…

Sestava: Vošmík – Průcha (k), Kvapil, Hlava, Chadima – Hora, Jiránek, Švásta, Krupička, Chaloupka

Branky: 4. Chaloupka (Jiránek), 9. Chadima, 11.Švásta (Jiránek), 15. Vlastní, 16. Hlava (Kvapil), 19. Kvapil (Chadima), 19. Průcha (Chadima)

Ostatní výsledky a tabulka po 4.kole – zde.