FESTIVAL NEPROMĚŇOVÁNÍ ŠANCÍ NAKONEC VÍTĚZNĚ PRO NÁS ⚽️😎🤘

Autor: , 3.2.2019

Ve 14.kole Středočeského krajského přeboru jsme hostili v naší hale tým Atlanticu Rakovník a po minulé porážce v Příbrami jsme si chtěli napravit reputaci a udržet kontakt s prvními týmy v tabulce. To se ve finále podařilo, když jsme dokázali dobře hrající hosty nakonec pokořit, ale mnoho nechybělo a málem jsme doplatili na neskutečné neproměňování šancí. když nám nestačily nejen výhody pěti desetimetrových kopů (dali jsme jen jeden), nastřelené brankové konstrukce nepočítaje. Díky skvělému výkonu v druhé půli však důležité tři body zůstaly doma po naší výhře 9:7.

Na obrázku může být: jeden člověk nebo víc lidí, sportující lidé, baskebalové hřiště a text

RSC Čechie Slaný – TJTZ Atlantic Rakovník 9:7 (2:3)

Od úvodu jsme byli lepším týmem a hned také první zahrozili, když Mrština ze svých dvou šancí trefil dvakrát tyče hostující brány. A tak jsme se brankově prosadili až ve třetí minutě, kdy se po přihrávce Dandy trefil Kroutil – 1:0. Hra se pomalu vyrovnávala, my začínali stále více ztroskotávat na skvěle chytajícím hostujícím brankáři a v 8.minutě Rakovník vyrovnal – 1:1. Rozpoutala se velmi zajímavá futsalová bitva, kdy se hra přelévala ze strany na stranu. My měli více ze hry, ale šance jsme bohužel nedokázali proměňovat, za to jsme, stejně jako hosté, často faulovali. Ke slovu tak přišly desetimetrové kopy. Ani my, ani hosté jsme své první možnosti skórovat z nich neproměnily. Skóre měnila až druhá série v 17.minutě, kdy se Kroutil nemýlil a my vedli 2:1. Tento stav vydržel necelou minutu, neboť svůj druhý desetimetrový kop proměnili i hosté – 2:2. V závěru půle jsme měli ještě dvě další takovéto možnosti ke skórování, oběma kopy jsme však pohrdli. A tak přišel zasloužený trest a inkasovaná branka do naší sítě, která padla těsně se závěrečným hvizdem první půle. Do šaten jsme šli za stavu 2:3.

Do druhého poločasu jsme nastoupili jako vyměnění. Netrvalo dlouho a Kroutil po přihrávce Řeháka ve 22.minutě vyrovnal – 3:3. Dvě minuty nato se po asistenci Jiránka trefil Danda – 4:3 a ve 25.minutě přihrál Mrština Kroutilovi a my vedli 5:3. Obrat nám dodal klidu a jistoty a když ve 28.minutě zvýšil Mrština po přihrávce Kroutila na 6:3, zdálo se být rozhodnuto Hosté se však nevzdávali a velmi sympaticky bojovali i za nepříznivého stavu, byť byly méně sympatické jejich zbytečné diskuse s rozhodčími a nafilmované teatrální pády. Stále jsme však drželi otěže utkání ve svých rukou. Ve 33.minutě jsme si však vybrali slabší chvilku a nechali hosty snížit na 6:4, což je ještě více nabudilo, a aby toho nebylo málo o dvě minuty později to už bylo jen 6:5 a my se začali strachovat o výsledek, tím spíš, když nám v koncovce nevycházelo snad vůbec nic. Veledůležitý gól ale vstřelil ve 37.minutě po přihrávce Kroutila Řehák a my vedli 7:5. Škoda, že jen chvilku, protože dvě minuty před koncem hosté ze skrumáže před brankou snížili na rozdíl jediné branky – 7:6. Když se však Rakovník chystal k závěrečnému náporu a snaze o vyrovnání, udělali jeho hráči fatální chybu v rozehrávce, jíž Řehák po zásluze potrestal – 8:6. V poslední minutě potom po asistenci našeho skvěle chytajícího brankáře Pflégra, který zaskočil z B-týmu, vstřelil Danda náš devátý gól a bylo rozhodnuto. Stav 9:6 však do konce utkání nevydržel, poslední slovo měli stejně jako v prvním dějství znovu hosté, kteří v samotném závěru korigovali na konečných 9:7. Náš neproměněný desetimetrový kop z druhé půle, další nastřelené tyče a břevna snad ani nestojí za řeč 🙂 Byly to poctivě vybojované a vydřené zasloužené tři body 😉

Branky: Kroutil 4, Danda 2, Řehák 2, Mrština

Sestava: Pflégr – Mrština (c), Chochola, Volgner, Kroutil, Moravec, Jiránek, Řehák, Danda ; trenér Žák, asistent trenéra Chadima