O BODY JSME PŘIŠLI V ZÁVĚR – TĚSNÁ PROHRA V ČESKÉ LÍPĚ…

Autor: , 28.11.2019

Na palubovce České Lípy jsme měli k bodům hodně blízko a po většinu zápasu jsme vedli. Oficiální report z webu soutěže píše, že nás v druhé půli potopil velký počet faulů. Škoda, že fauly viděli tak jednoznačně pouze sudí utkání. Náš mladý tým podal velmi dobrý výkon, za který se (na rozdíl od některých jiných aktérů utkání) rozhodně nemusí stydět. Více info v reportu z ofko webu soutěž a pozápasových statistikách níže.

Na obrázku může být: one or more people , people playing sports a basketball court

REAS Česká Lípa – RSC Čechie Slaný 8:7 (2:4)

Českolipský Reas vydřel na domácí palubovce tři body se slánskou Čechií až 11 vteřin před koncem, vítězná trefa přišla z 10mPK, většinu gólů zařídil kapitán Kýček, hosté sice po většinu utkání vedli, ale nakonec je potopil vysoký počet faulů ve druhém poločase. Celé utkání bylo vyrovnané, šťastnější nakonec byli domácí, kteří si v nervy drásající koncovce vystřelili výhru pár vteřin před koncem. První změna skóre přišla ve 3 minutě, kdy se prosadil domácí kanonýr Kýček, ale to bylo na dlouhou dobu v koncovce od domácích vše. Hosté vyrovnali po 7 minutách hry Jiránkem a vzápětí je poslal do vedení Paluba. Třetí zásah v domácí síti připravil Danda L. Domácí stihli do přestávky jen snížit Sedláčkem, navíc ještě jednou inkasovali od Dandy L a šli tak do druhé části hry se dvougólovým mankem. Tento stav se nelíbil zejména domácímu kapitánovi Kýčkovi, který brzy začal smazávat manko, dvakrát docílil kontaktní branky, ale Danda L. (dokonaný čistý hattrick) mu vyrovnání prozatím nedovolil. Začal se střelecky prosazovat další Danda P., ale Hřeben opět snížil a Kýček se svým čtvrtým zásahem dočkal vyrovnání 8 minut před koncem. Závěrečná dvouminutovka přinesla skutečné drama, nejprve se do vedení dostali domácí Sedláčkem, ale v čase 39:22 hostující Danda P. prošel mezi třemi hráči a opět vyrovnal. V čase 39:49 se hosté dopustili dalšího, již 8 AF a domácí ostrostřelec Kýček rozhodl z 10mPK o jednobrankovém vítězství. Nutno podotknout, že domácí hráči dva předešlé 10mPK neproměnili, nechali si drama pro diváky až do posledních vteřin. Česká Lípa si druhou jednogólovou výhrou polepšila na 5 místo, do silného středu tabulky, jediný Sedláček zůstává 100 % v bodovém sběru, 10+11, kanonýr Kýček vévodí s velkým náskokem tabulce střelců, má 23 zásahů. Slaný na první body stále čeká a propast se navýšila na 6 bodů na ostatní soupeře, aktivita Dandy P. 8+3 zatím nestačí.

Rozhodčí: Řeháček Lubomír (8,4), Lutka Josef (8,4) Delegát: Milner Michal Diváků: 50 Místo konání: SH Česká Lípa Datum konání: 23. 11. 2019 Výkop: 20:00 AF: D 4/4 – H 4/8 Fair-play: D 25 – H 25
Branky (asistence): 3. Kýček Daniel (Sedláček Václav), 18. Sedláček Václav (Kýček Daniel), 22. Kýček Daniel (Sedláček Václav), 28. Kýček Daniel, 30. Hřeben Jiří (Nevrlý Ladislav), 32. Kýček Daniel (Sedláček Václav), 39. Sedláček Václav, 40. Kýček Daniel – 7. Jiránek Jakub (Řehák Zdeněk), 10. Paluba Jan (Jiránek Jakub), 14. Danda Lukáš (Danda Petr), 20. Danda Lukáš (Danda Petr), 25. Danda Lukáš (Řehák Zdeněk), 29. Danda Petr (Řehák Zdeněk), 40. Danda Petr
ŽK: Kýček Daniel – Volgner Petr
REAS Česká Lípa: Procházka Miroslav – Kýček Daniel, Szabo Milan, Nevrlý Ladislav, Heptner Milan, Hřeben Jiří, Ondrúšek Vojtěch, Kliment Dan, Bednář Patrik, Sedláček Václav, Třešňák Michal
RSC Čechie Slaný: Pflégr Václav – Jiránek Jakub, Řehák Zdeněk, Volgner Petr, Paluba Jan, Danda Petr, Danda Lukáš, Náprstek Radek,
Nejlepší hráči: Kýček D. (Česká Lípa), Danda L. (Slaný), Sedláček V. (Česká Lípa)