PORAZILI JSME RAKOVNÍK I TŘEBUSICE ⚽️😉👍 …A JSME VÍTĚZI OKRESNÍHO PŘEBORU KLADNO 2023/2024 ✌️🙂🏆

Autor: , 26.2.2024

Jsou to paradoxy a zázraky se občas ději. 😇 Před rokem jsme touto dobou zachraňovali s torzem hráčů okresní přebor a odvraceli historickou ostudu, kdy navíc vše nasvědčovalo tomu, že po třiceti letech náš tým definitivně skončí a většina sportovní veřejnosti nás odepsala… A přesto tento poslední únorový víkend roku 2024 vám můžeme směle oznámit, že jsme s předstihem a šestibodovým náskokem VÍTĚZI OKRESNÍHO PŘEBORU KLADNO ✌️🙂🏆 Patnáctka mladých hráčů a jeden jediný funkcionář, který neopustil potápějící se loď, napsali krásný futsalový příběh a hrající trenér Jakub Jiránek nás dokázal s hrstkou věrných, k níž se postupně přidávali další, nejen odrazit ode dna, ale posunout tam, kam RSC Čechie Slaný patří. A tak VÍTEJ KRAJSKÝ PŘEBORE – RSC Čechie Slaný je zpět ⚽️😉👍

Nebyly to však jednoduché zápasy, zejména předposlední Rakovník nás potrápil, ale nová Sportovní hala Háje, Slaný, kam dorazila velmi příjemná divácká návštěva, nám sedí a tak jsme pak druhým Třebusicím i s úroky vrátili prosincovou porážku a pět gólů v síti tohoto legendárního futsalového týmu nás přirozeně velmi potěšilo. Více o obou zápasech v krátkých reportážích níže.

TJ TZ Atlantic Rakovník – RSC Čechie Slaný 3 : 4 (1 : 4)
Rakovničtí opět přijeli v naprosto tristní sestavě bez hráčů na střídání, což v jejich obou zápasech defacto rozhodlo. Nicméně je vždy těžké se plně motivovat proti oslabenému týmu, kdy se předpokládá jednoznačný bodový zisk a povinná výhra, což se málem i nám stalo osudným. V 7. minutě jsme šli do vedení brankou Volgnera, ale vzápětí Rakovník vyrovnal. Měli jsme více ze hry a hlavně dvě kompletní čtyřky, takže soupeř našemu tempu nemohl stíhat a vedení jsme si v 10. minutě vzali zpět, když se trefil opět Volgner. Když pak minutu nato zvýšil Paluba a chvíli před koncem půle Jiránek, vypadalo vše za stavu 1:4 v náš prospěch na jednoznačnou záležitost. V druhé půli nastoupil v naší braně místo Kroutila mladý Vondrák a do pole i další hráči, my měli sice další šance, ale neproměňovali jsme, naše hra byla komplikovaná a laxní a tak přišel ve 20. minutě trest v podobě snížení. Rakovník ožil a začal nám místy zle zatápět, tím spíš, když jsme byli v koncovce bezzubí a nedokázali vstřelit pojistku. Vondrák předvedl několik skvělých zákroků, ale minutu před koncem kapituloval a my se do posledních vteřin strachovali o výsledek. Nakonec jsme však těsnou výhru 3:4 dokázali uhájit a zhluboka si oddechli…
Branky: Schwendt 2, Hamouz – Volgner 2, Paluba, Jiránek.
Rozhodčí: Švagr, Ježek. ŽK: Schwendt (Rakovník). 50 diváků.

RSC Čechie Slaný – PK Třebusice 5 : 0 (1 : 0)
V našem druhém utkání s Třebusicemi, kteří bez problémů smázli předposlední Rakovník 6:1, šlo opravdu o hodně, neboť v případě naší prohry by se na nás soupeř v tabulce dotáhl, v opačném případě bychom mu unikli o další tři body a záleželo by na vzájemném skóre utkání, jestli budeme po zápase slavit předčasný titul či nikoliv. Zápas začal ve velmi vysokém tempu a tak i pokračoval a hrál se velmi pohledný futsal. Zatímco menší hala Bios vyhovovala spíše našim soupeřům, nová velká hala seděla tentokrát více nám a od prvních minut byla znát naše převaha. Góly však dlouho nepadaly především díky oběma skvělým brankářům. Když napínavé utkání spělo k bezgólovém poločasu, měli jsme výhodu trestného kopu a Paluba propálil úplně vše, co mu stálo v cestě. Do druhé půle jsme tak šli s jednobrankovým náskokem. Ten jsme hned úvodu navýšili, neboť se znovu trefil Paluba a když minutu nato zvýšil Ježek na 3:0, začalo to vypadat velmi slibně. Navíc jsme jednoznačně převzali otěže utkání a ve 23. minutě vstřelili čtvrtý gól, který vsítil Řehák, aby dvě minuty poté pečetil na konečných 5:0 kapitán Jiránek. Třebusičtí se snažili a bojovali, ale nakonec se nedočkali ani čestného úspěchu, náš gólman Kroutil si připsal další čisté konto a my se mohli radovat z předčasnéh titulu mistra okresu Kladno 2023/2024.
Branky: Paluba 2, Ježek, Řehák, Jiránek.
Rozhodčí: Ježek, Hnilička. ŽK: Dráb (Třebusice). 60 diváků.

Sestava: Kroutil, Vondrák – Jiránek (c), Danda, Volgner, Paluba, Řehák, Kvasnica, Chochola, Tylšar, Ježek

Na stránce OSF Kladno si zde 👉 http://www.okfkladno.cz/?p=22834 👈 můžete přečíst opět NEJEN KRÁSNÝ TITULEK, ale také shrnutí kola a prohlédnout zbývající výsledky a tabulku, na kterou se tak krásně dívá a v níž nás již nikdo nemůže předehnat, ani kdybychom příští kolo obě utkání prohráli. ✌️🙂🏆