TORZO B-TÝMU OPĚT DVAKRÁT PROHRÁLO

Autor: , 25.1.2010

Svojí první polovinu soutěže mají za sebou po minulé sobotě také hráči naší rezervy. Ta se představila 23.ledna ve dvou utkáních okresního přeboru a bohužel vyšla opět naprázdno, čemuž se však vzhledem k narychlo poslepované sestavě nešlo ani divit. Z nejrůznějších důvodů jsme měli poprvé v sezóně problém tým poskládat a tak nakonec nastoupil ze standardní sestavy jen Urban z A-týmu, který sám na vše nestačil. Doplnit ho museli všichni hráči z dalších rezerv, kteří mohli, abychom vůbec utkání odehráli, a jimiž byli Rosenberg z céčka a tři junioři ze soupisky D-týmu Chvoj, Dlugi a Kuhn, do brány pak musel veterán Šváb.

Vyrovnané utkání s Brandýskem rozhodl fantasticky hrající brankář jeho A-týmu Grubner, který nás nejen vychytal, ale střílel i branky a v duelu se silným Švermovem jsme s pěti hráči v poli na soupeře, jemuž vycházelo i nemožné, prostě nestačili. V tabulce jsme se tak dostali do sestupového pásma a příště budeme muset již řádně zabrat a především nastoupit v silnější sestavě, pokud nechceme hrát o záchranu… Tabulku a ostatní výsledky najdete ZDE.

RSC Čechie Slaný B – F.C.Brandýsek B 1:3 (0:0)

První náznak šance přišel po oboustranně opatrném začátku až v páté minutě, kdy ve vápně prosadil Dlugi a zakončil. Jeho pokus však hostující brankář vyrazil na roh. Z něj se do zakončení dostal Urban, ale pálil nepřesně. O minutu později se do brejku dostala dvojice z Brandýsku, ale Rosenberg si pohlídal přihrávku a akci zastavil. V desáté minutě se hosté dokázali uvolnit, ale tváří tvář proti brankáři Švábovi se zalekli a zakončili vedle. Poté vyrobil náš gólman minelu, když při odkopu míč poslal jen do nejbližšího hráče hostí od kterého se míč odrazil a zastavilo ho až břevno naší brány. Nic zajímavého se pak už neudálo a tak půle skončila bez gólů. Druhý poločas začal trestným kopem Brandýsku, jenž zahrával hostující brankář a po jeho pokusu se míč odrazil od břevna. Poté se inviduálně prosadil Chvoj, ale jeho zakončení opět vystihl výtečně hrající hostující brankář, když si poradil i s následnou dorážkou Urbana. Až v třiadvacáté minutě přišla první branka, kdy si po dlouhém výhozu brankáře Brandýsku jeho protějšek Šváb více všímal útočníka než balónu, a to se mu stalo osudné, protože si při bourání protihráče míč nešťastně srazil do vlastní brány – 0:1. Vyrovnat mohl Kun, ale jeho akci po čáře ukončil další úspěšný zákrok brankáře. Bohužel tak přišla druhá branka do naší sítě, kdy jsme propadli v útoku a nabídli Brandýsku rychlý protiútok tří na dva, jenž bravurně využili a zakončovali na zadní tyči do poloodkryté brány – 0:2. Snížit se povedlo až dvě minuty před koncem Urbanovi, když vystihl rozehrávku soupeřů, postupoval sám na brankáře a tvrdou střelou ho prostřelil – 1:2. Vyrovnat jsme již bohužel nedokázali vyrovnat, naopak nám byl v posledních vteřinách zapískán čtvrtý faul, po kterém následoval desetimetrový kop. Ten proměnil hostující brankář a stanovil tak konečné skóre na 1:3. Ve vyrovnaném utkání nás tak defacto porazil jediný hráč, první brankář A-týmu Brandýsku Grubner…

Sestava: Šváb © – Chvoj, Kuhn, Urban, Rosenberg, Dlugi

Branky: 28. Urban

RSC Čechie Slaný B – F.C.B. Švermov 4:9 (1:4)

Neuběhla ani první minuta a už jsme prohrávali. To ne zcela povedená střela k tyči propadla Švábovi do branky – 0:1. Po chvíli bylo však vyrovnáno. Urban zamotal dva protihráče a zamířil přesně – 1:1. Bohužel jsme o minutu později opět prohrávali. Nejdříve se ujala střela přes Rosenberga, jíž Šváb viděl až v brance – 1:2, poté utekli dva hráči hostí a sami před naším brankářem věděli co dělat – 1:3. A do třetice udeřili znovu hosté, kdy točená střela bodlem zapadla přesně k tyči. Bylo to 1:4 a prakticky rozhodnuto… Druhý poločas začal tam, kde skončil ten první – v kanonádě hostí. Hned v šestnácté minutě vedl Švermov už 1:5, kdy po Rosenbergově ztrátě míče běžel na Švába další hráč sám, který zkušeně zakončil a opět mu nedal šanci – 1:6. Následně chyboval i nejzkušenější hráč sestavy Urban a náš prezident měl opět smůlu – 1:7. Střelecký koncert hostů zastavil až Urban, jenž si narazil míč s Chvojem a snížil – 2:7. Jenže když se na půlce do míče opřel jeden z protihráčů a míč skončil po nádherné ráně přesně v růžku naší branky, bylo to opět o 6 branek – 2:8. Snížit se povedlo opět Urbanovi, který lehce prošel po straně až k brance a téměř z nulového úhlu nasadil brankáři jesle – 3:8. Měli jsme i další šanci na snížení, ale ta nám nevyšla a z následného brejku jsme po přečíslení inkasovali, jak jinak než opět nechytatelným bodlem k tyči, devátou branku – 3:9. Konečný výsledek stanovil Kuhn, když v poslední minutě dorazil míč do branky po akci Urbana – 4:9. Zaslouženě jsme prohráli, ale zbytečně krutým výsledkem. Soupeři totiž proti našemu torzu vycházelo snad vše…

Branky: 5.,23. a 27. Urban, 30. Kuhn