C-TÝMU SE NEDAŘILO A JE BEZ BODŮ…

Autor: , 3.11.2013

Torzo naší druhé rezervy se představilo ve dvou úvodních zápasech okresní soutěže II.třídy ve stochovské hale a rozhodně to nebyl dobrý vstup do sezóny. Sestava nebyla zcela ideální, několik hráčů z nejrůznějších důvodů svojí účast odřeklo, další stabilní hráči C-týmu se dosud nezapojili do tréninků, takže na Stochov v neděli odjelo torzo tvořené trojicí dorostenců (Polakovič a Giňo z U-18 a talentovaný Girga z U-16), stabilní opory Rosenberg a Šlajchrt a veteráni Ševic a Šváb, když jen posledně jmenovanému můžeme, coby našemu brankáři vděčit za to, že brankové příděly nebyly větší… Prostě se úvod nepovedl a příště to snad bude lepší.

RSC Čechie Slaný „C“ – TJ Slabce 1:5 (1:2)
Ač jsme jako první ohrozili branku hostů my, než jsme se v utkání s vysokými, rychlými a důraznými hráči soupeře rozkoukali, prohrávali jsme po chybách našich mladých hráčů 0:2. Soupeř nás naprosto přehrával a jen brankář Šváb svými zákroky držel vývoj skóre v přijatelném stavu. Až poslední pětiminutovku jsme se konečně aklimatizovali, srovnali a hra se záhy vyrovnala. Po přihrávce Girgy pak vstřelil Šlajchrt branku 1:2 a do druhé půle jsme vstupovali s nadějí na srovnání. V druhém dějství vytáhl Šváb opět několik svých bravurních zákroků, měli jsme i šance, žel bez většího efektu. Pak jsme dostali neskutečně školáckou branku na 1:3 a šest minut před koncem jsme již na zvrat neměli… Ve snaze korigovat nepříznivý stav přišly další chyby z nezkušenosti a my po školáckých minelách inkasovali ještě dvakrát – prohráli jsme zaslouženě – soupeř byl lepší, ale zbytečně vysoko – 1:5.

RSC Čechie Slaný „C“ – FK Kačice 0:2 (0:1)
Zápas s Kačicemi byl takový z těch, ze kterého bolely oči… Soupeř nehrál dobře a my se mu přizpůsobili – jenže na rozdíl od něj jsme nedokázali vstřelit gól. Začali jsme aktivně a měli víc ze hry i více šancí, jenže jsme opět dělali hrubé chyby. Několik jich zachraňoval náš brankář, jenže když Giňo zapomněl za sebou svého hráče a ten poslal svoji bombu do šibenice, prohrávali jsme 0:1. Šikovný Girga sice motal soupeřům hlavy a Šlajchrt i Rosenberg se dostávali do šancí, jenže koncovka byla žalostná. A protože jsme ani v druhé půli nedokázali nic vymyslet a Polakovič byl při svých vybojovaných balónech zbytečně zbrklý, přišel trest, když si i jinak bezchybný Šváb vybral slabší chvilku a podcenil dlouhý výhoz jeho brankářského kolegy, takže jsme pět minut před koncem inkasovali podruhé – 0:2, ač tedy branky byla taková z těch hodně sporných a postarší rozhodčí vše řešil tím, že SE PTAL DIVÁKŮ, ZDA-LI BRANKA BYLA… Byl to takový hodně sporný a zároveň „humorný“ moment… Poslední pětiminutovku jsme bušili do soupeře, ale nic z toho nedokázali vytěžit. Zaslouženě jsme tak prohráli se soupeřem, který rozhodně nebyl k neporažení…

Sestava: Šváb – Ševic (c), Rosenberg, Šlajchrt, Giňo, Girga, Polakovič
Branka: Šlajchrt

Náš brankář měl tento hrací den takové práce a chytal s takovým nasazením, že stejně jako v minulé sezóně opět nevydržela jedna z jeho rukavic – viz.foto, o proraženém holenním chrániči a krvavém šrámu, který si odnesl z jednoho ze soubojů nemluvě…