TRAGIKOMEDIE SUDÍCH VE STOCHOVSKÉ HALE & C-TÝM S DVĚMA REMÍZAMI

Autor: , 28.1.2014

Po volném minulém hracím dnu se poslední lednovou neděli představil ve stochovské hale náš C-tým a ve dvou zápasech získal dva body za dvě remízy. Vzhledem k postavení našeho týmu a soupeřů v tabulce sice dva body úplně špatným výsledkem nejsou, přesto však po odehrání zápasů zůstává určitá pachuť. V prvním duelu jsme dva body jednoznačně zbytečně odevzdali, druhý zápas se pak posuzuje obzvlášť těžce. Bylo patrné, že půjde o zápas o prvním gólu, ten padl jak padl a potom už se koncentrace udržovala jen těžko. Téměř všichni diskutovali s rozhodčími, většina nepoužívala zrovna vybrané výrazy a tak je vlastně zázrak, že nepřišla žádná červená a dokonce ani žlutá karta. A vlastně i to svědčí o výkonu sudích. NEJSME Z TĚCH, KTEŘÍ SI STĚŽUJÍ NA VÝKONY SUDÍCH, OVŠEM TO, CO NĚKTEŘÍ „ROZHODČÍ“ PŘEDVÁDÍ V NEJNIŽŠÍ SOUTĚŽI JE VÝSMĚCH FUTSALU… A když jsou tato slova z úst našich nejostřílenějších matadorů a nejvyšších funkcionářů našeho týmu, sekretáře Petra Ševice a prezidenta klubu Svatopluka Švába, něco na tom asi bude… Paradoxně se tak děje v soutěži, kde defacto nejde o víc, než si zahrát futsal, aby vám to takto nějaký totální neumětel a zoufalec s píšťalkou naprosto otrávil a znechutil…

RSC Čechie Slaný „C“ – FC Stochov 3 : 3 (2:0)

Branky : 5´ Girga – 1:0, 9´ Šlajchrt – 2:0, 20´ Šlajchrt – 3:1

V zápase, ve kterém se v dresu našeho klubu poprvé objevila nová tvář – Martin Patč, jsme smolně a tragikomicky přišli o dva body. Po oboustranném oťukávání v úvodu zápasu jsme šli do vedení po rychlém brejku, který v 5. minutě zakončil Girga. Jeho střelu sice brankář soupeře tečoval, míč se přesto velikým obloukem pomalu snesl za brankovou čáru. Evidentně zaskočení hráči soupeře inkasovali po malé chvíli podruhé, když přihrávku Svatonského dostal do branky Šlajchrt. Ve zbytku poločasu jsme byli jednoznačně lepší a v duchu nejhorších tradic klubu jsme zahazovali jednu šanci za druhou.

Ani ve 2. poločase to dlouho nevypadalo na bodovou ztrátu, protože na snížení Stochova reagoval po dvou minutách svým druhým gólem Šlajchrt, když z úhlu napálil do branky míč odražený od gólmana soupeře. Bohužel jsme ale nezvládli závěr zápasu. V předposlední minutě střelu soupeře zblokoval Ševic nešťastně přímo před stochovského Kočího a ten, byť z velkého úhlu, trefil opuštěnou branku a snížil na 3:2. O výhru jsme pak přišli 50 sekund před koncem, kdy se při útoku soupeře objevily na hřišti dva míče, rozhodčí Šauer a Čapek nechali akci běžet dál a Průcha ji zakončil (nechytatelným) vlastním gólem…

 

RSC Čechie Slaný „C“ – SK Stehelčeves 1 : 1 (0:1)

Branka : 29´ Svatonský – 1:1

Zápas proti týmu SK Stehelčeves musel nezaujaté diváky velmi pobavit. Málokdy jsou totiž z hledišť futsalových zápasů slyšet salvy smíchu diváků. A i když výkony hráčů v této soutěži občas komické bývají, tentokrát se hlavní role bavičů ujalo duo rozhodčích Šauer – Čapek. Oba svou výkonností nestačí ani na tuto nejnižší soutěž, dohromady pak vytvářejí směs vskutku třaskavou. Naprosto nepředvídatelné posuzování faulů, časové zpoždění verdiktů oproti dění na hřišti, posuzování autů zřejmě podle směru větru před halou a tlaku vzduchu uvnitř, vysvětlování verdiktů divákům během hry a dokonce odmítání sdělit, který z týmů má rozehrávat aut…

Jedním z verdiktů dal sudí Čapek ve 12. minutě vzpomenout na zápas béčka v okresním přeboru proti Klobukům před třemi týdny. Naprosto jasný aut v náš prospěch, žádná signalizace rozhodčího, míč si bere hráč soupeře, přihrává před branku a Šubin otevírá skóre a rozhodčí gól uznávají. Vlastně v celém zbytku utkání jsme se mezi vztekáním se proti (ne)verdiktům rozhodčích snažili prorazit kvalitní defenzivu soupeře. To se nám dlouho nedařilo a jen výborný Zelený nás při brejcích soupeře držel v naději na vyrovnání. To nakonec přišlo ve 29. minutě z nohy Svatonského.

 

RSC Čechie Slaný „C“: Zelený – Průcha, Patč, Ševic ©, Svatonský – Šlajchrt, Tomeš, Girga, Polakovič

 

Další výsledky a tabulka jsou k vidění zde: