JUNIOŘI POUZE PROHRÁVALI A SESTUPUJÍ…

Autor: , 8.2.2010

První únorovou sobotu se představili v kladenské hale v posledním šestém turnaji 1.juniorské ligy naši dorostenci. Bohužel opět pokračovali v nelichotivých výsledcích a v obou kategoriích své zápasy prohráli. Od mladších dorostenců se body příliš nečekaly, přesto řádně potrápili tým Teplic, ale dvě porážky staršího dorostu znamenají vzhledem k očekávané výhře dosud posledních Bohemians 1905 nad zručským Benagem pokles na poslední příčku a tím sestup do 2.ligy… Určitě nám v ní bude lépe. Výsledky a komentáře prezidenta našeho klubu Svatopluka Švába čtěte níže, konečná tabulka U-18 je ZDE, U-16 potom TADY

U-16

RSC Čechie Slaný – SK Olympik Mělník 2:19 (1:6)

RSC Čechie Slaný  – FC Balticflora Teplice 3:10 (3:5)

V utkání proti silnému Mělníku jsme věděli již předem, že nemáme šanci na úspěch, tím spíš, když nám onemocněli a nedorazili dva hráči základu Flégl a Kováč. Přesto jsme první půli úspěšně vzdorovali a prohráli ji pouze 1:6. Po přísné červené kartě Grundzy a několika laciných brankách v úvodu druhé půle jsme se položili a zkušený Mělník si nejen zatrénoval, ale i otevřel nelítostnou střelnici, když daleko většímu přídělu zabránil brankář Tesárek. V druhém zápase jsme byli Teplicím vyrovnaným soupeřem a po zaspání úvodu jsme srovnali tříbrankové manko a drželi naději na úspěch. Škoda dvou zbytečně inkasovaných branek v závěru první půle, které rozhodly. Zkušenější soupeř pak při naší snaze vyrovnat útočil do otevřené obrany a výsledek 3:10 byl pak pro nás zbytečně krutý. Opět jsme se však přesvědčili, že soupeři jsou o třídu až dvě výše a naše místo je v druhé lize, což se potvrdilo především v druhé části soutěže, když nás nechal na holičkách místní fotbalový klub SK Slaný, který nedodržel uzavřenou dohodu, a my dohrávali s torzem a několika mladšími hráči, kteří logicky dostávali od starších dvouciferné výprasky.

Sestava: Tesárek, Kalina – Liška, Folda, Grundza, Pav.Pokuta, Pat.Pokuta, Brázdil, Láska


U-18

RSC Čechie Slaný  – SK Olympik Mělník 1:8 (0:3)

RSC Čechie Slaný  – FC Balticflora Teplice 1:7 (1:2)

Bohužel jsme museli nastoupit bez dvou opor Zímy a Zelenky, které pravidelně nastupují za A-tým a první únorovou sobotu z nejrůznějších důvodů nemohli, což se hodně projevilo na výsledcích, protože náš nejlepší hráč Kozák na vše sám nestačil. Opět nám navíc chyběl brankář, ale na tomto postu skvěle zaskočil Liška z mladšího dorostu, naše nová posila z 1.FC Vraný. Proti favorizovanému Mělníku jsme dlouho drželi krok, ale Olympik pak jasně ukázal, proč je po zásluze v tabulce první a zaslouženě vyhrál. V druhém utkání, které bylo defacto přímým utkáním o udržení v 1.lize, jsme pak bohužel nestačili na Teplice, které jsme na jejich půdě jednoznačně porazili. Ve vyrovnaném utkání měl soupeř větší štěstí a protože jsme museli dotahovat jednobrankové manko, i výhodu naší otevřené obrany. A zatímco teplickým do naší sítě spadlo prakticky všechno, nám bohužel ani největší tutovky. V závěru, kdy museli odcestovat mladíci hájící barvy dospělého týmu Brandýsku, se naši vyčerpaní hráči položili a my tak nejen prohráli zbytečně velkým rozdílem, ale po očekávané výhře posledních Bohemians 1905 nad Benagem spadli na poslední příčku, která znamená sestup do druhé ligy. Můžeme si za něj sami špatnými výkony v posledních turnajích, kdy jsme se bohužel nedokázali sejít v silné sestavě jako v těch úvodních. Rozhodně náš tým nebyl horší než tři naši soupeři nad námi, na vedoucí kvartet jsme však neměli…

Sestava: Liška – Kozák, Chvoj, Kroc, Čížek, Růžička, Vittai, Pucholt M., Pucholt J., Vacek, Folda