MLADŠÍ DOROSTENCI V 1.LIZE SPLNILI SVŮJ CÍL

Autor: , 28.1.2014

Uplynulý víkend skončila základní část 1.celostátní ligy dorostu, kde jsme v kategorii U-16 měli své zastoupení, když jsme nahradili odstoupivší Bohemians 1905. Škoda, že jsme neměli dostatek vlastních hráčů, abychom mohli hrát i v kategorii U-18 – na zaskakující „žoldáky“ z jiných slánských týmů jsme se nechtěli spoléhat, neboť se nám toto v minulosti již několikrát vymstilo. Jedenáctka nejmladších čechistů ve věkovém rozmezí 14-16 let v zápasech 1.ligy a v soutěži celé ostudu rozhodně nedělala, byť je logické že na své zkušenější a starší (nastupovali proti nám defacto vždy šestnáctiletí hráči a my jim kromě tří výjimek čelili vždy mladšími) soupeře většinou nestačila. Sbírala však cenné zkušenosti, vytvořila skvělou partu – možná základ „nové Čechie“, neboť všichni chtějí hrát futsal i do budoucna a jednou hrát za A-tým, navíc kluci bojovali a rvali se s favority, co to šlo, no a co je hlavní, splnila svůj cíl – NESKONČILI JSME TOTIŽ POSLEDNÍ A to je, ať se na to dívá kdo chce jak chce velký úspěch v tak silné a těžké konkurenci.

DĚKUJEME NAŠIM MLADÝM BORCŮM ZA REPREZTACI NAŠEHO KLUBU!

A kdo hájil čechistické červenočerné barvy v 1.lize U-16?

brankář: Michael Erbs

obránci: Rudolf Moravec, Michal Chrapo, Matěj Erba

univerzálové: Nikolas Girga, Jan Krym, Miroslav Šnobl

útočníci: Marek Vaňha, Daniel Peter a Erik Rezek

…všichni pak pod vedením prezidenta našeho klubu Sváti Švába

Velký dík také patří našemu hráči Jakubovi Jiránkovi, jinak trenérovi mládeže futsalistů Kladna, který několikrát vedl tréninky našeho mladšího dorostu.