SKVĚLÉ SOBOTNÍ DOPOLEDNE V NOVÉ HALE ⚽️🙂👍

Autor: , 19.2.2024

Volný víkend mezi hracími koly nejvyšší kladenské okresní soutěže jsme využili k sehrání přátelského utkání, kdy nám bylo ctí být soupeřem futsalové reprezentace ČR neslyšících CZECH DEAF FOTBAL, která se připravuje na svou premiérovou účast na březnové deaflympiádě v Turecku. ✌️🙂🇨🇿 Pohledné, zajímavé a hlavně vyrovnané a napínavé utkání, ve kterém jsme nastoupili v červených retro dresech z naší prvoligové sezóny 2004/2005, přítomnou víc jak padesátku diváků bavilo, hrál se rychlý, kombinační futsal a naši hráči si tak vyzkoušeli mnohem náročnější pojetí hry než je okresní přebor, jehož tabulku vedeme. Zápas ve vysokém tempu se i přes maximální nasazení všech aktérů hrál ve férové a přátelské atmosféře, ostatně obě strany byly po utkání s jeho průběhem spokojené, navíc se dle ohlasů líbil i divákům. Prostě příjemné sobotní futsalové dopoledne v krásné nové Sportovní hala Háje, Slaný, z níž jsme všichni v Čechii (a věříme, že nejen my) nadšeni. 🙂👍

Reprezentace ČR neslyšících – RSC Čechie Slaný 5 : 6 (2 : 3)

Kdo přišel do haly později (jako např. náš bývalý sportovní ředitel a legenda klubu Pavel Žák), nestihl nejen slavnostní úvod včetně státní hymny, ale byl překvapen, když ve 2. minutě svítilo na ukazateli skóre 2:2. 😁 Hned z prvního útoku jsme inkasovali a zatím co si v hledišti přítomní funkcionáři i bývalí hráči v duchu říkali, že asi dostaneme, náš kapitán Jakub Jiránek vzápětí vyrovnal. Minutu nato šli po další pěkné akci reprezentanti ČR opět do vedení, ovšem Radovan Kroutil, který tentokrát nastoupil v poli, obratem vyrovnal, aby nás ten samý hráč v 15. minutě poslal do vedení. Do konce půle už sice další gól nepadl, ale nelze nezmínit skvělé zákroky nováčka v naší brance, mladého šikovného gólmana Martina Vondráka. Soupeř v úvodu druhé půle sice vyrovnal na 3:3, ale v rozpětí 27. – 29. minuty jsme šli do dvoubrankového trháku, když nejprve skóroval Jan Paluba a poté opět Radovan Kroutil. Reprezentace však zapnula na plné obrátky, ve 30. minutě snížila a ve 36. minutě bylo vyrovnáno. Když už vše vypadalo na zaslouženou dělbu bodů, padlo nakonec branek ve finále jedenáct a v „remízovém“ utkání jsme nakonec byli šťastnější my, když vítězný gól vstřelil minutu před koncem náš Petr Volgner.

Sestava: Martin Vondrák – Jakub Jiránek (c), Petr Volgner, Jan Paluba, Radovan Kroutil, Petr Danda, Zdeněk Řehák, Ondřej Tylšar, Jakub Kvasnica, František Ježek

Reportáž z utkání si můžete přečíst i na stránce OSF Kladno přímým odkazem zde 👉 http://www.okfkladno.cz/?p=22791 👈 a my se budeme těšit na příští sobotu, kdy nás čekají další dvě důležitá soutěžní utkání.